banner 1

На Вінниччині запустять пілотний проект з контролю сирого молока

630 360 1515838759-3616

12 березня у Вінниці відбулась обласна нарада пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» в рамках швейцарсько-українського проекту. Ціллю заходу було інформування потенційних учасників проекту про особливості впровадження програми контролю сирого молока у Вінницькій області, важливість прозорої та простежуваної системи контролю якості та безпечності сирого молока.
Проект реалізовуватимуть у Вінницькій, Миколаївській, Полтавській та Харківській областях у рамках проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».
Держпродспоживслужба та проект Safoso спільно розробили пілотний проект щодо контролю сирого молока на території чотирьох областей. Керівник швейцарського проекту Safoso Ігор Кравченко вивів три основні компоненти проекту з безпечності молока:
«Розвиток інституційного потенціалу Держпродспоживслужби», в рамках якого здійснюється гармонізація законодавства, що стосується молочної галузі до вимог ЄС, а спеціалісти Держпродспоживслужби володітимуть знаннями з оцінки ризику, аналізу ланцюга доданої вартості та економічного аналізу.
«Напрацювання навичок та інструментів для створення ефективної системи контролю безпечності молока Держпродспоживслужби», в рамках якого розробляються переліки питань та інспекційні процедури для проведення інспектування ферм щодо безпечності молока, крім того, 4 державні лабораторії забезпечені необхідним обладнанням.
«Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності молока та молочних продуктів», в рамках цього компоненту для участі у проекті обрано 10 молокопереробних підприємств у пілотних областях, з фахівцями яких проект розробляє консультативну програму щодо безчесності якості молока.
Перевірятимуть молоко за 4 критеріями: загальне бактеріологічне забруднення; кількість соматичних клітин; наявність інгібіторів та точка замерзання. Моделей впровадження програми контролю сирого молока дві – «Лабораторія» і «Виробник молока».

Джерело: Вінниця.info

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery