banner 1

Міноборони безпідставно засекречує інформацію, яка приховує угоди і суми розкрадань

img top

У Міністерстві оборони під грифом «Таємно» та «ДСК» («Для службового користування») ховається інформація про порушення, в тому числі, і фінансові.
Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA розповів генерал-майор СБУ, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк.
«Я пам'ятаю, завжди були контракти під грифом « конфіденційно». Він ніякого значення не має, але обмежений доступ до нього мали всі. Кому потрібно було, той з ними і працював. Пізніше ці контракти робили навіть під грифом «секретно». Де є гриф «секретно», ДСК ( «Для службового користування») - там вже можна шукати порушення, в тому числі, і фінансові. А у нас у військовій сфері в Міністерстві оборони дуже багато секретної інформації, яка безпідставно засекречується тільки для того, щоб не бачили, які угоди і на які суми там відбуваються », - розповів Василь Вовк.
За його словами, відкати йдуть від нижчої ланки до вищої, через цілий ряд середньої ланки. Всі знають про ці махінації, але ніхто нічого не робить. І всі ці розкрадання наносять удар по українській армії.
«Звичайно, це послаблює нашу армію. Але у нас вже за традицією, - на кожному кроці крадуть. На нижчому рівні 100 доларів, на вищому - 100 мільйонів доларів. Ось по цьому ланцюжку порахуйте, скільки грошей іде. Тому що від нижчого рівня до вищого є середня ланка - фахівець, головний фахівець, начальник відділу, начальник управління, начальник департаменту, заступник керівника «Оборонпрому» або іншої структури, яка торгує, куратори Адміністрації Президента, які також чекають кожен день, що там перепаде, куратори Ради національної безпеки і оборони, ну і так далі. Всі знають про масштабні розкрадання, але ... », - обурюється Василь Вовк.
Як стверджує Василь Вовк, відкриті кримінальні справи передаються з однієї структури в іншу.
«Були кримінальні справи, і ці дан і «футболили» НАБУ, ті передали в поліцію, а поліція передала в СБУ, а СБУ повернула НАБУ. Тобто справи «футболять». Тому що там будуть недоторканні особи, які є родичами, близькими керівництва держави », - зазначив експерт.
Заяви Генерального прокурора Юрія Луценка про те, що перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський не знав про махінації з поставками деталей для потреб «Укроборонпрому» жодним чином не виправдовують його. В такому випадку Гладковський може піти по іншій статті (Стаття 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість», - Авт.).
«Він безпосередньо відповідальний за контроль та супровід військово-технічної сфери. У такому випадку, якщо вкрав не ти, а хтось інший, то давайте кваліфікувати НЕ розкрадання, а службову недбалість. Але я не вірю, тому що вони там всі все знали », - резюмував Василь Вовк.
Джерело: Голос UA

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery