banner 1

Вінниччина готується до фіналу проєкту «Від Щедрика до Сarol of the bells»

558

Прес-конференція з нагоди презентації фіналу проєкту відбулась сьогодні в обласній науковій бібілотеці імені Тімірязєва. Проєкт «Ревіталізація Музею-квартири М. Д. Леонтовича в Музей мелодії пісні «Щедрик» шляхом діджиталізації фондів та створення фізичного та віртуального інтерактивно-комунікативних просторів» – переможець грантової програми «Малі міста – великі враження».
Нагадаємо, у липні 2019 року Тульчинська міська рада взяла участь у зазначеному конкурсі Уряду та Міністерства культури та увійшла до пулу переможців.Проєкт триває з серпня 2019 року і складається з трьох складових: капітальні роботи з впорядкування території, діджиталізація існуючих музейних фондів, перший фестиваль «Від Щедрика до Carol of the bells». Він включає збір даних за темами: капела Миколи Леонтовича, популяризація імені Леонтовича у світі та Україні, культурний код «Щедрика», 100 років культурної дипломатії.
Світовий тріумф «Щедрика», збір та обробка існуючих кліпів та інших відео- та аудіо матеріалів, що пов'язані з піснею «Щедрик»; виготовлення стендів музею; програмування інтерактивних панелей, які будуть встановлені в музеї та створення сайту музею. Музей-квартира М. Д. Леонтовича у Тульчині - музей «Щедрик» - це дім легендарної мелодії, яка стала символом Різдва у всьому світі. Твір, над яким композитор Микола Леонтович працював майже усе своє життя, спершу здобув успіх в Україні, а згодом закріпився у західній культурі. Витоки «Щедрика» представлені у народній творчості, а оброблений генієм, він розпочав свою мандрівку концертними залами, кіноекранами та навіть популярними серіалами. Мелодія виконується у різних стилях - від класики до року, відбуваються флешмоби, створюються рейтинги найкращої обробки. Праісторичне начало відгукується у серцях людей з усього світу, коли вони чують цей передзвін. У період з 1908 по 1921 рік (з 31 року і до смерті) дім Миколи Леонтовича знаходився у Тульчині. Тут він писав музику, викладав співи у жіночому єпархіальному училищі (1908 – 1918 рр.), головував у тульчинській «Просвіті». У Тульчин Леонтович неодмінно повертався зі своїх творчих подорожей до Києва. У грудні 1977 року (з нагоди 100-річчя з дня народження Леонтовича) у Тульчині відкрито Музей-квартиру композитора. Цей рік також був оголошений UNESCO роком М. Леонтовича.
Варто зазначити, що назва фестивалю «Від Щедрика до Carol of the Bells» – це авторська назва проєкту молодого науковця Тіни Пересунько, яка з 2015 року досліджує тему «Культурна дипломатія УНР» (Української народної республіки) і «Щедрика» як м'якої сили України.
Перший фестиваль мистецтв у місті Тульчин відбудеться 16 листопада 2019 року.
Учасники фестивалю:
Народна хорова капела «Соломія», художній керівник та диригент - Назарій Давидовський, (м. Вінниця).
Хор Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії (м. Хмельницький).
Державна Чоловіча хорова капела ім. Л. Ревуцького, художній керівник - заслужений діяч мистецтв України Володимир Курач (м. Київ).
Хор іноземних студентів Сумського університету (м. Суми).
Театр вогню EAST FIRE SHOW (м. Харків).
У програмі: пісочна анімація, вогняне шоу, Щедрий ярмарок зі смаколиками на будь-який смак.
Для участі у Щедрому ярмарку необхідно надіслати заявку до 10.11.2019 на адресуЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."> Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Обов'язково вказати: прізвище, ім'я, контактний телефон та опис продукції.
Для зручного відвідування фестивалю організатори запроваджують спеціальні чартерні програми. Завершення продажу чартерних квитків 14 листопада.
Інформаційний центр фестивалю працює у будні з 15.00 до 19.00 за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна,15 (1 поверх), тел. (0432) 690-025.
«Чартерні квитки» можна придбати на сайті: afisha.vn.ua. А також у касах «Афіша Вінниці» у Вінницькій Вежі, «Магігранді» (2 поверх), «Універмазі», театрі ім. Садовського, Будинку офіцерів, Вінницькій обласній філармонії, турклубі «Бідняжка», «CHERDAK». Офіційна сторінка проекту у Facebook.

Джерело: Вінницька ОДА

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery