banner 1

Вадим Вітковський презентував третю частину історії села «Дорога додому»

1

15 червня у селі Борівка Чернівецького району відбулась презентація третього тому історії села «Дорога додому», виданого в серії «Моя Вінниччина» журналу «Вінницький край».

20 грудня 2016 року депутати обласної Ради проголосували за рішення, яким започатковується видання книг серії «Моя Вінниччина» за рахунок коштів обласного бюджету. На 2017 рік виділено фінансування у розмірі 190 тис. грн. Цього має вистачити на друк від 8 до 10 книг. Редагує рукописи редакція журналу «Вінницький край».

Презентацію проводив головний редактор журналу «Вінницький край», радник голови обласної Ради з питань культури, заслужений журналіст України Вадим Вітковський. На свято приїхали поетеси Жанна Дмитренко та Валентина Будзиган-Сторожук, поети Василь Кобець та Віктор Цимбал, член Національної спілки письменників України Ніна Гнатюк, артисти Вінницької обласної державної філармонії, художник Олександр Гордієвич, письменник і скульптор Микола Крижанівський, поет-бард, керівник циганського ансамблю Андрій Сенченко з дружиною, представник школи карате Японії в Україні борівчанин Олег Вітковський.

- З Борівки починається проект, який має шанси стати всеукраїнським. Попередні два томи – це стоси вивчених та опрацьованих архівних матеріалів. Коли збирав матеріали на перший том, то доводилось просити та вмовляти селян поділитися сімейними архівами. Сьогодні люди самі приносять списані зошити, фотографії, документи. І завдяки цьому зараз я редагую вже четвертий том літопису нашого села, - говорить організатор свята, борівчанин Вадим Вітковський.

Вадим Миколайович розповів про одну з унікальних знахідок, яка йому трапилась під час опрацювання матеріалів.

- З нашого села родом відомий радянський дипломат Степан Редько, - каже упорядник.

Метою проекту «Історія міст, сіл та селищ» є дослідження та висвітлення відомостей про кожний населений пункт, з його історією, заняттям населення, побутом, народною культурою; висвітлення життя та діяльності видатних постатей національної історії, культури, науки; популяризація краєзнавчої літератури про історію населених пунктів Вінницької області шляхом презентації в громадах, навчальних закладах з метою патріотичного виховання молоді.

На сьогодні в бібліотечній серії «Моя Вінниччина» (з 2013 року по 2017 рік - «Село і люди») журналу «Вінницький край» видано 12 томів - випусків історій сіл Вінницької області, з них у 2016 році - 7, в тому числі 2 - без бюджетного фінансування (М. Смірнов «Браїлів: погляд крізь століття», В. Паламарчук, В. Федоришен, М. Дорош «Летять лелеки в рідні Маркуші», Г. Собко «Гальжбіївка. Погляд у глибину сторіч», С. Сай-Боднар «Каришків, я твій колосок», Г. Кутиловська «Куманівці. Спогади про Поділля. 1898-19919 років» В. Вітковський «Борівка. Том 3 - «Дорога додому», Н. Михайлова «Михайлівні. Поклик рідної землі»).

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery