banner 1

Відкриття мистецького проекту «Військово-польовий Арт"

Image12

22 червня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулось відкриття мистецького проекту «Військово-польовий Арт».
"Цей проект безпосередньо пов'язаний із темою визволення України. Він має мистецький характер і в його основу покладено дуже цікаву виставку, яка створена низкою народних митців України, котрі займають декоративно-прикладним мистецтвом. Дана виставка уже була представлена в ряді міст України і через місяць вона буде рухатись далі», - зазначила у вступному слові директор Музею Катерина Висоцька.
Ініціатор проекту - рядовий боєць Національної поліції України ГУНП у м. Києві Павло Ротар.

«Це вже 20 виставка і мені приємно, що з цим проектом я добрався до Вінниці. Це проект митців з усієї України. Зараз у ньому бере участь більше 100 майстрів. Цим проектом я хотів показати, що сила життя все ж таки сильніша за смерть. Показати, що людина подібна до Господа тим, що вона теж творець. Жодна істота в світі не може творити, а ми наділені цим даром», – наголосив він.
Відвідувачам представили експозицію, яка висвітлює події зони АТО крізь призму мистецтва українських художників. Суть проекту полягає в тому, щоб накласти прояви українського народного мистецтва на предмети, які мають суто військове походження – амуніцію, обладнання і засоби привезені із зони АТО. Такі заходи з арт-терапії спрямовані на психо-емоційну реабілітацію учасників АТО.

В експозиції представлено понад 200 експонатів: ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи, технічні засоби, прапори батальйонів, фотографії бійців із передової – все це привезли із зони АТО, а майстри з усієї України перетворили на унікальні мистецькі витвори. Наприклад, гранатомет, розмальований яскравими квітами, або захисна каска бійця, з українським орнаментом. А ящики, в яких ще недавно був смертоносний вантаж, розмальовані квітами, геометричними орнаментами, які нагадують український рушник. Хтось намалював на такому ящику портрет дівчини. 

«Військово-польовий Арт» є прикладом того, як сила життя, прагнення краси та гармонії пробиваються крізь жахи війни, а добро неодмінно перемагає зло.

Image11

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery