banner 1

ВІДЧУВАЮТЬ СЛАБИНКУ

ВОВК

В українському бюро Інтерполу не бачать зв'язку між припливом криміналітету з Європи і війною на сході України. «Як мінімум, таке твердження потребує якогось аналітичного підтвердження. Наші ж теж ховаються в країнах ЄС, але це ж не означає, що для них та територія благодатна, щоб ховатися? Я можу сказати, що так, ми дійсно зараз затримуємо багато людей, які ховаються від правоохоронних органів різних країн. Наприклад, вчора у нас взагалі було п'ять екстрадиції - до Польщі, Іран, Грузію та інші країни. Це через те, що у нас ефективно працює нова система перевірки на державному кордоні. Також у нас високий рівень співпраці з іншими країнами», - сказав «Вістям» глава Укрбюро Інтерполу Василь Неволя.

Втім, на думку екс-глави Головного слідчого управління СБУ Василя Вовка, такий зв'язок є.

- «Я вважаю, що в країні зараз панує хаос, розкриття злочинів зменшується до нуля. Ті розкриття, які є, мають таку історію, що або злочинці самі є, або кілька злочинів вішають на одну людину, коли людина за домовленістю зі слідством дає потрібні свідчення. У цих умовах, якщо ми не можемо своїх злочинців зловити, у нас немає часу звертати увагу на іноземців. Якраз їх пошук вимагає чітких оперативно-слідчих дій, наявність агентурної мережі, яка працювала б з резидентами, проходила навчання. Такої мережі практично немає», - говорить «Вістям» Василь Вовк.

Він вважає, що міжнародний криміналітет інтуїтивно відчуває це, а тому їде до нас: «Один сховався, другий пробив собі документи, значить, можна і іншим. Звертаю також увагу, що це не якісь кишенькові злодії або насильники. Це «елітна» злочинність, люди, які були причетні до наркотрафіку, торгівлі зброєю, несплаті податків, відмивання грошей. Одні у нас залягають на дно, а ті, хто адаптується - заводить бізнес середніх масштабів, впевнені в безкарності».

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery