banner 1

Цілодобовий поетичний марафон з нагоди Дня Незалежності

960604096

Уже третій рік поспіль з нагоди Дня Незалежності України на площі Героїв Небесної сотні, що в центрі міста, відбудеться цілодобовий поетичний марафон «Zаколот». Триматиме читання віршів з 10 години 23 серпня і до 10 ранку 24 серпня. Головна ідея марафону – зібрати шанувальників української поезії і першими відсвяткувати Незалежність, зустрівши її опівночі в центрі Вінниці.
«Перший «Zаколот» проведено у 2015 році.
Розпочнеться «Zаколот» з читання віршів Тараса Шевченка. Жирним акцентом марафону стане творчість Андрія Кузьменка «Скрябіна». Учасники читатимуть його поезії, відбудеться театралізована постановка «Старі фотографії», а бібліотекарі спробують «розшифровування» його послань землякам. Надвечір почне діятиме кінозал під відкритим небом та буде організоване нічне частування чаєм. Опівночі учасники марафону планують виконати гімн України і привітати державу з Днем Незалежності. До ранку заплановане читання поеми «Маруся Чурай» та інших творів Ліни Костенко. Завершить поетична естафета патріотичними рядками з «Кобзаря».
«Особливістю цього заходу є його вуличний характер. Упродовж доби у центрі Вінниці лунатиме українська поезія. Усі учасники у форматі «вільного мікрофону» зможуть презентувати вінничанам свої улюблені твори. Адже мета заходу – об'єднати вінничан через книгу, – каже співорганізатор марафону, директор Вінницької обласної бібліотеки імені Тімірязєва Наталія Морозова.
До участі в «Заколоті» запрошуються громадські організації, мистецькі центри, представники влади, політичних партій, навчальних закладів, гуртків, професійні колективи, журналісти, митці – тобто абсолютно всі, хто люблять читати твори українських авторів. Книги можна приносити з собою, або ж скористатися запропонованими виданнями безпосередньо на заході.

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery