banner 1

Кримські татари, що мешкають на Вінниччині вимагають дозволити жінкам фотографуватися на паспорт у хіджабі

bezvyz

Громадська організація «Ветан», яка об'єднала мусульман-переселенців з Криму на Вінниччині, вимагає у Державної міграційної служби дозволити кримськотатарським жінкам фотографуватися на паспорт у хіджабах.
Це не просто головний убір, це не хустинка, це – індивідуальне законоположення для кожної повнолітньої мусульманки. І це її індивідуальне право – зберегти свою честь, не відкривати свою голову, шию, не показувати вуха, - говорить лідер об'єднання «Ветан» Ескандер Анафієв.
Досі особливих проблем з фотографуванням мусульманок на Вінниччині не виникало, - переконують в управлінні Державної міграційної служби в області.
Фотографували кримськотатарських жінок так, як вони хотіли – у хіджабах, але кілька паспортів з Києва завернули і порадили нам дотримуватися діючого нині Наказу МВС України №320 від 13 квітня 2012 року, де написано, що на фото має бути чітко видно риси і контури обличчя, - розповідає начальник відділу з питань громадянства, паспортизації та реєстрації УДМС в області Інна Гисева.
Однак, за її словами, жодних суттєвих конфліктів чи скарг на «гарячу лінію» служби з цього питання на Вінниччині поки не було. А громадським активістам кримськотатарського народу у Державній міграційній службі Вінниччини радять відстоювати свої права на законодавчому рівні.
Так і збирається діяти організація «Ветан». Своє звернення активісти вже надіслали народним депутатам Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову – просять пролобіювати відповідні зміни до законів та підзаконних актів, аби раз і назавжди вирішити це питання.

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery