banner 1

Вовк: наступний військовий переворот в Україні буде кривавим

ВОВК2

Націоналісти об'єднуються і тренуються захоплювати адмінбудівлі, чиновники вже сидять на валізах і чекають - не запахне чи порохом? Силовики практично не контролюють ситуацію. Країна знову напередодні перевороту. Обстановка в країні не з кращих. Націоналістичні партії демонструють силу, а їх лідери навперебій загрожують зміною влади. СБУ спостерігає за тим, що відбувається здалеку, поліція не втручається. При цьому можна упустити момент і пройти точку неповернення, вважає екс-заступник глави СБУ Василь Вовк.

-  Чому силовики в упор не помічають націоналістів?

"У СБУ є Департамент захисту національної держави, і доглядати за різними партіями і рухами екстремістського толку - його безпосередня функція, як і боротьба з тероризмом. Те, чим вони займаються, знають в СБУ, але на цій стадії вживатимуть до них якісь ефективні методи неможливо. Так як тут же підуть звинувачення в тому, що душиться національний рух, забороняється підготовка воїнів. до того ж, багато при владі їх підтримують. Головне, щоб не було пізно вживати заходів. Треба знайти той Рубікон, коли варто діяти жорстко. Я думаю, що зараз робота в цьому напрямку йде, але непомітна. У даній ситуації дотримуватися нейтралітету, політичну незаангажованість і при цьому патріотизм співробітникам СБУ складно ", - вважає генерал СБУ. Нічого не поробиш, треба визнати, що бійців з різних ультраправих рухів і партій навчають колишні правоохоронці, в тому числі з СБУ. Але займаються вони з ними не з патріотичних мотивів - а заради грошей. "Адже кожне з цих рухів має фінансову підтримку. І кожен розуміє, що ці структури можуть бути використані не тільки для оборони України, а й для оборони комерційних інтересів певних осіб. У Львові вони діяли професійно. Відчувається, що їх готували хороші фахівці, які не то, що патрульних протягом трьох місяців. Сьогодні відверто наші поліцейські програють бійцям з політичних рухів і партій. Це віддає махновщиною, так як вони творять що хочуть ", - підкреслює Василь Вовк.

Як зауважив генерал СБУ, зараз зміцнюються всі, і поліція і радикали. Протистояння якщо і буде, воно буде військовим. "Тому всі готуються, в тому числі ультраправі, які залучають досвідчених інструкторів з силових структур і проходять підготовку і освоюють навички вуличних боїв, захоплення будівель, що бачили у Львові, а це не обійдеться без кровопролиття", - пояснює Василь Вовк.

Але сьогодні все пущено на самоплив, а тому, на думку генерала СБУ, не дивно, що втрачений момент, коли ультраправі почали об'єднуватися. Наслідки їх діяльності можуть бути сумними - якщо ще на заході або в центральній частині України почнуться бойові дії, то від країни нічого не залишиться. "Аваков-Турчинов вже кілька років одна команда. І ясна річ, що і партії, за якими вони стоять, будуть орієнтуватися на них. А Аваков сьогодні вже займає вагому позицію, і вже видно всі розклади. Він серйозний конкурент для багатьох при владі. З одного боку, це добре, тому що без конкуренції буде тоталітарний режим. Але, на жаль, вони все рвуться до влади і не виключений силовий варіант ", - зазначив генерал СБУ.

Як підкреслив Василь Вовк, дуже багато сьогодні сидять на валізах, хоча порохом ще не пахне. Але вони чекають - як тільки в країні почнуться заварушки, вони втечуть, бо переможці будуть судити переможених. Єдине, що можна зробити вже зараз, це спробувати домовитися з націоналістичними силами, але, ні в кого немає ні бажання, ні волі, ні сміливості це зробити.

За матеріалами rian.com.ua

Пошук по сайту

vstypai

videogallery

Pravo

fotogallery

videogallery